Glavni sadržaj

""
  • News article

Exploring Children’s role in democracy

Through the EU Children’s Participation Platform, children have told us that democratic participation is an important topic. So, we’re asking them to tell us more through an online survey in all EU languages.

112 (emergency telephone number)
  • Priopćenje

Europski dan broja 112

Znate li koga nazvati u slučaju nužde? Srećom, u svim dijelovima Europe dovoljan vam je jedan broj: 112.

U fokusu

Symbolic -  European and Ukrainian flags

Solidarnost EU-a s Ukrajinom

EU je ujedinjen u solidarnosti s Ukrajinom te će zajedno s međunarodnim partnerima nastaviti podupirati Ukrajinu i njezin narod, među ostalim dodatnom političkom, financijskom i humanitarnom potporom.

Europski izbori 2024.

Izbori za Europski parlament održavaju se od 6. do 9. lipnja 2024. Saznajte što su te kako i zašto glasati.

Koliko znaš o Europskoj uniji?

Otkrij više

timeline_def.png

Vremeplov EU-a

Pođite na putovanje kroz vrijeme i otkrijte povijesno važne trenutke, izume, sportska i društvena postignuća, od kojih su mnogi oblikovali temelje EU-a.

Teacher

Povezivanje s drugim nastavnim osobljem

Pronađite škole s kojima ćete se udružiti, učitelje i nastavnike s kojima ćete razmjenjivati iskustva, seminare i mnoge druge informacije koje nude europske mreže.

Young people and European flag

Rad i učenje

Pronađite informacije o razmjenama, stipendijama, volontiranju, stažiranju, radnim mjestima, posjetima institucijama EU-a i raznim drugim prilikama koje se nude mladima.

Izvrsni resursi – zaista korisna stranica. I djeci su se svidjeli nastavni materijali!

Jessica - Učiteljica
quite1.jpg

Na stranici sam pronašao informacije o povijesti Europske unije i zemljama koje su njezine članice.

Christopher - Učenik srednje škole
istock-1032472594_1.jpg